Centrum basenowe, Ślęża

To nowoczesne centrum basenowe zlokalizowane w Ślęźy koło Wrocławia bazuje na najnowszej holenderskiej koncepcji obiektów sportowych 2521 Gewoon Zwemmen, czyli po prosty pływaj.

Ta koncepcja nie tylko zmienia dotychczasowe podejście do budowy basenów jako obiektów rekreacyjnych realizowanych przez instytucje publiczne. Określa ona jednocześnie nowatorskie podejście do obiektów sportów wodnych, w których kluczowymi elementami jest nie tylko funkcjonalność obiektu, ale także efektywność ekonomiczna inwestycji, elastyczność do przyszłej zmiany funkcji i rozbudowy, krótki czas realizacji, wykorzystanie elementów prefabrykowanych, wysokiej jakości materiałów i instalacji oznaczających niskie koszty utrzymania i obsługi, maksymalnego wykorzystania powierzchni zabudowy, wysokie aspekty estetyczne, trwałość oraz energooszczędność.

 

Biuro Bartels opracowało projekt budowlany, przetargowy i wykonawczy konstrukcji tego wyjątkowego i nowoczesnego obiektu. Przyjęte rozwiązania są z jednej strony bardzo nietypowe jak dla tego typu obiektu, z drugiej strony realizują założenia koncepcji 2521 oraz funkcjonalne i estetyczne wymagania architektoniczne.

InwestorTCM Poland
ArchitektSlangen & Koenis Architecten
ZakresProjekt budowlany, projekt przetargowy, projekt wykonawczy
Powierzchnia4.000m2
Realizacja2014-2015