O nas

Biuro Inżynierskie Bartels Polska specjalizuje się w projektowaniu ekonomicznych i odpowiedzialnych konstrukcji.

Od ponad 25 lat firma uczestniczy w projektowaniu skomplikowanych i różnorodnych obiektów budowlanych w Polsce jak i za granicą. Naszymi klientami są architekci, deweloperzy, firmy budowlane, biura inżynierskie oraz dostawcy konstrukcji stalowych i żelbetowych prefabrykowanych.

Trzonem biura jest zespół doświadczonych projektantów i kierowników projektów, którzy współpracują ze sobą od wielu lat. Naszymi kluczowymi wartościami są zaangażowanie, profesjonalizm oraz umiejętność współpracy. Staramy się w najlepszy sposób łączyć inżynierską dokładność z kreatywnością i nowatorskim podejściem do stawianych nam wyzwań.

Bartels Polska jest blisko powiązana z firmą Bakkala Consulting Engineers z siedzibą w Irlandii, z którą współpracujemy od czasu do czasu przy projektach budynków wysokościowych zarówno w Europie jaki i Irlandii.

Pracowaliśmy dla

Historia

Firma Bartels Polska została założona w Poznaniu w 1997r. przez holenderską firmę Bartels Engineering BV – renomowane biuro inżynierskie z ponad 40-letnią tradycją oraz polskiego partnera Adama Ziębę.

Celem właścicieli było stworzenie nowoczesnego biura inżynierskiego w Polsce działającego dla polskich jak i zagranicznych inwestorów, korzystając z najlepszych tradycji i doświadczeń głównego udziałowca.

Biuro Inżynierskie Bartels Polska szybko się rozwijało działając zarówno na rynku polskim jak i współpracując z macierzystą firmą przy projektach budynków prefabrykowanych na rynek holenderski.

W okresie największego boomu inwestycyjnego zatrudnia ponad 40 osób w biurach w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Jednocześnie do zespołu dołącza dwóch doświadczonych konstruktorów: Jerzy Kolbusz i Przemysław Augustyniak.

W tym okresie biuro Bartels wspomaga swoich klientów przy wielu znaczących projektach takich jak Centrum Handlowe Forum Koszalin, Centrum Handlowe Korona Kielce, zespół budynków biurowych Warsaw Spire w Warszawie, budynek biurowy Olivia Business Centre 5 STAR w Gdańsku i wielu innych.

W październiku 2019r ma miejsce wykup menadżerski spółki od holenderskiego udziałowca LivenseCSO, zachowując prawo do korzystania z oryginalnej nazwy i logo.

Zespół

Adam Zięba

właściciel

Przemysław Augustyniak

konstruktor/kierownik projektu

Izabela Siejek

kierownik projektu