dePtak, Poznań

Galeria „Deptak” powstała w ścisłym centrum Poznania, przy ul. Półwiejskiej zwanej potocznie deptakiem. Ten nowy obiekt handlowo-biurowy obejmuje ok. 7.000m2 powierzchni handlowej na trzech poziomach. Ponad powierzchnią handlową zaplanowano dwukondygnacyjny parking na ok. 100 samochodów, a na ostatnich dwóch piętrach biura klasy A.

 

Obiekt składa się z 6 kondygnacji, z najniższą zlokalizowaną w całości pod powierzchnią terenu. Nachylenie ulicy wymusza odpowiednie ukształtowanie stropów poziomu parteru, aby umożliwić wejście do budynku ze zróżnicowanych poziomów terenu. Ostatnia kondygnacja częściowo wycofana jest z linii frontonów niższych pięter, tworząc specyficzny układ belwederowy. Wysokości poszczególnych kondygnacji dostosowano do potrzeb zróżnicowanej funkcji poszczególnych obszarów budynku. Ze względu na znaczne wymiary rzutu, obiekt podzielono na dwa segmenty dylatacyjne. W projekcie założono możliwość nadbudowy obiektu o jedną kondygnację, w oparciu o geometrię i analizy obliczeniowe rozpatrywane na koncepcyjnych etapach projektowania.

Konstrukcja żelbetowa, monolityczna. Bezbelkowe stropy, z pogrubieniami nad słupami w formie głowic, wsparte zostaną na układzie słupów, ścian oraz lokalnym belkowaniu.

InwestorDeptak Projekt P2
ArchitektRKW Polska / Borkowicz i Partnerzy
WykonawcaEiffage Polska
ZakresKoncepcja, projekt budowlany, projekt przetargowy, projekt wykonawczy
Powierzchnia14.000m2
Realizacja2012-2013