CH Forum Koszalin

Forum Koszalin jest nowym ośrodkiem handlu zlokalizowanym w południowej części Koszalina. To największe centrum handlowo-rozrywkowe w całym regionie nadmorskim.

Punkty sprzedaży rozmieszczone są na dwóch poziomach o łącznej powierzchni 45.000m2. Główni najemcy to Tesco, Media Markt oraz operator kin Silver Screen.

Charakterystyczne elementy centrum handlowego to wieża i dachy szedowe, które nawiązują swoim wyglądem odpowiednio do latarni morskiej i wioski rybackiej.

 

Zaproponowany przez architektów interesujący układ centrum handlowego mógł być zrealizowany wyłącznie przy zastosowaniu i połączeniu wielu różnorodnych technologii budowlanych. Presja Inwestora na spełnienie licznych wymogów głównych najemców stanowiła dodatkowe wyzwanie dla konstruktora. Końcowy efekt architektoniczny i sukces komercyjny centrum mówią jednak same za siebie.

Forum Koszalin jest jednym z większych projektów zrealizowanych przez biuro Bartels przy współpracy na odległość kilku grup projektowych. Projekt został wykonany zgodnie z harmonogramem, pomimo bardzo krótkiego terminu jego realizacji. Dzięki dobrej współpracy i zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania zachowano jednakowy standard projektu, co było dodatkową zaletą dla naszego klienta na etapie projektu wykonawczego.

InwestorMulti Development Poland
ArchitektRKW Polska
WykonawcaErbud S.A.
ZakresKoncepcja, projekt budowlany, projekt przetargowy, projekt wykonawczy
Powierzchnia80.000m2
Realizacja2007-2008